Bota/Rajoni

Shpërthimi në Liban, Hezbollah bllokon zonën

Shpërthimi në Liban, Hezbollah bllokon zonën
16:41 | 22 Shtator 2020

Hezbollah ka bllokuar një zonë në jug të Libanit ku ndodhi një shpërthim në një shtëpi sot, e cila, sipas informacionit të parë, i përket një anëtari të kësaj organizate terroriste.

Më herët, forcat e sigurisë njoftuan se kishte të plagosur nga shpërthimi.

Sipas portalit Middleeast eye, disa njerëz u plagosën në shpërthimin në fshatin Ain Kana.

Banorët lokalë u thanë mediave libaneze se një dridhje e fuqishme ishte ndjerë në kohën e shpërthimit dhe pamjet e postuara në rrjetet sociale tregojnë tym të dendur mbi zonën.

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera