[wp-story]

Bota/Rajoni

Shpërthen zjarr në një shkollë në Slloveni, dyshohet se ka shqiptarë të lënduar

Shpërthen zjarr në një shkollë në Slloveni, dyshohet se ka shqiptarë të lënduar
22:12 | 21 Prill 2021

Një zjarr ka shpërthyer në një shkollë në Kranj të Sllovenisë, ku kanë mbetur disa persona të lënduar.

Në mesin e të lënduarve dyshohet se mund të ketë edhe shqiptarë.

Siç raportojnë mediat sllovene, zjarri ka nisur në një kabinet të biologjisë në këtë shkollë, ku dhe është përhapur në pothuajse pjesën më të madhe të ndërtesës së shkollës.

Zjarrfikësit kanë dalur në vend të ngjarjes dhe sipas raportimeve, tanimë kanë arritur që ta fikin zjarrin./GazetaBlic/

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera