[wp-story]

Lajme

Shpend Ahmeti ka një lutje për qytetarët e Prishtinës

Shpend Ahmeti ka një lutje për qytetarët e Prishtinës
12:34 | 16 Qershor 2020

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka kërkuar nga qytetarët që të kenë kujdes të shtuar pas rritjes së rasteve me coronavirus.

Ai thotë se lajmi i mirë është se nuk janë shtuar rastet me komplikime më të rënda, andaj kërkon që masat të respektohen.

Postimi i tij:

Shifrat e fundit të rasteve të reja me Coronavirus janë alarmante!

Ju lusim shumë që bashkë të vazhdojmë me kujdes të shtuar, në mënyrë që ministria dhe IKSHP të mos i rikthejnë masat drastike.

Lajmi i mirë është se nuk janë shtuar rastet me komplikime më të rënda, andaj të respektojmë masat që kjo të vazhdojë.

Vazhdoni t’i mbani maskat, dezinfektoni duart dhe mbani distancë.

Shifrat e fundit të rasteve të reja me Coronavirus janë alarmante!Ju lusim shumë që bashkë të vazhdojmë me kujdes të…

Δημοσιεύτηκε από Shpend Ahmeti στις Τρίτη, 16 Ιουνίου 2020

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera