×
 • Lajme
 • Lajme

  Shpend Ahmeti: “Blloku i Vjetër” kanë përfunduar sipas planifikimeve dhe projektit të hartuar

  FrontOnline
  11 Nëntor 2020

  Kryetai i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se janë duke vazhduar punimet në ndërtimin dhe përmirësimin e infrastrukturës rrugore në Prishtinë.

  Ahmeti në një postim në Facebook ka bërë të ditur se punimet në “Blloku i Vjetër” kanë përfunduar sipas planifikimeve.Postimi i plotë:

  Po vazhdojnë punimet në ndërtimin dhe përmirësimin e infrastrukturës rrugore dhe nëntokësore në pjesën e vjetër të qytetit.Punimet në rrjetin e kanalizimit fekal e atmosferik, rregullimi i parkingjeve si dhe asfaltimi i rrugëve në kompleksin banesor “Blloku i Vjetër” kanë përfunduar sipas planifikimeve dhe projektit të hartuar.#prishtina?

  Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka ritheksuar faktin sesi akoma nuk ka pasoja për Beogradin edhe pas ngjarjes së 24 shtatorit, në Banjskë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Olaf Sholz, kancelari i Gjermanisë ka folur për gjendjen në veri të Kosovës, gjatë një konference të përbashkët shtypi bashkë me kryeministrin...
  Lajme04 Tetor 2023
  Disa ditë pas përplasjes me armë, jeta ka rinisur mes autoblindave dhe forcave të shumta speciale. Banorët i shmangen çdo lloj kontakti...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.