×
 • Vip
 • Vip

  Shpallet gruaja me nofullën më të bukur në botë

  FrontOnline
  19 Shtator 2023

  Shkencëtarët belgë Maurice Mommaerts dhe Robbert Cleymaet kryen kërkime për të përcaktuar se cila grua ka nofullën më të bukur sipas raportit të artë.

  Pjesëmarrësve të anketës iu kërkua të vlerësonin pjesë të ndryshme të nofullave të 53 grave të famshme. Pas kësaj, ata zbuluan se modelja amerikane Gigi Hadid ka një nofull pothuajse perfekte prej 141.9 gradë (nga profili), që është shumë afër këndit “perfekt” prej 142 gradësh (sipas raportit të artë).

  Rezultatet e hulumtimit u publikuan në Journal of Cranio-Maxillo-Facial Surgery.

  “Është e mahnitshme se si ndryshimet relativisht të vogla në vijën e nofullës së një gruaje mund të kenë një ndikim kaq të madh në atë që ne e shohim tërheqëse. Pandemia ka intensifikuar takimet në internet dhe njerëzit janë bërë më të vetëdijshëm për pamjen e tyre të fytyrës”, thanë studiuesit.

  Gratë e famshme që gjithashtu shënuan shumë në anketë përfshijnë Miley Cyrus, Amber Heard, Brigitte Bardot, Irina Shayk, Stella Maxwell, Jessica Stem dhe Kate Moss.

  Disa njerëz besojnë se ky lloj hulumtimi mund të ketë pasoja negative sepse gratë mund të fillojnë të shkojnë masivisht në operacionet e nofullës sepse duan t’i afrohen “përsosmërisë fizike”./FrontOnline/

  Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA
  Nga Rubrika
  Vip26 Shtator 2023
  Leonardo DiCaprio thuhet se po bëhet serioz me modelen 25-vjeçare Vittoria Cerettin. Aktori 48-vjeçar i “Killers of the Flower Moon”, i njohur...
  Vip26 Shtator 2023
  Ish-ylli i WWE, Hulk Hogan u martua për herë të tretë gjatë fundjavës pasi kurorëzoi dashurinë me Sky Daily në Clearwater të...
  Vip26 Shtator 2023
  Efin do të kishim mundësi ta shihnim edhe në filmin “Në kuadër të dashuri” të luajë krah Olta Gixharit dhe Luiz Ejllit,...
  Të tjera
  Sport26 Shtator 2023
  Barcelona do të duhet të jetë kreative në mënyrë që të sigurojë që ata të mbajnë Joao Felix dhe Joao Cancelo përtej...
  Bota/Rajoni26 Shtator 2023
  Zoleka Mandela, mbesa e presidentit të parë të zgjedhur në mënyrë demokratike të Afrikës së Jugut, Nelson Mandela, ka vdekur nga kanceri...
  Lajme26 Shtator 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla deklaroi se Millan Radoiçiq, një ndër njerëzit më të afërt të presidentit serb Aleksandar Vuçiq,...
  Vip26 Shtator 2023
  Ish-ylli i WWE, Hulk Hogan u martua për herë të tretë gjatë fundjavës pasi kurorëzoi dashurinë me Sky Daily në Clearwater të...
  Lajme26 Shtator 2023
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka reaguar pas videos së publikuar nga ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ku...
  Lajme26 Shtator 2023
  Kryetari i NISMA-së, Fatmir Limaj, ka bërë të ditur se sot bashkë me bashkëpuntoriët e tij ka ngushëllyer familjen e heroit më...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.