Sport

Shorti i Kupës së Botës 2024, Kosova mëson rivalët

Shorti i Kupës së Botës 2024, Kosova mëson rivalët
16:41 | 07 Dhjetor 2021

Është hedhur shorti i Paraeleminatoreve të Kupës së Botës 2024 në Futsall.

Kosova është shortuar në Grupin C në këtë kompeticion.

“Dardanët” do të ndeshen me Armeninë, Bullgarinë e Skocinë

Paraeleminatoret do të luhen në Suedi, nga data 4 deri në 13 prill.

Sipas rregullores, në këtë fazë kualifikohen dy skuadrat e para të çdo grupi.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera