Sport

Shkupi – Ballkani, forma e dy skuadrave në pesë ndeshjet e fundit dhe rezultati nga përballja direkte e qershorit

Shkupi – Ballkani, forma e dy skuadrave në pesë ndeshjet e fundit dhe rezultati nga përballja direkte e qershorit
10:26 | 18 Gusht 2022

Ballkani do ta zhvillojë sonte ndeshjen më me rëndësi në histori të klubit, raporton FrontOnline.

Djelmoshat e Ilir Dajës do të luajnë sonte ndeshjen e parë të fazës “play-off” në Ligën e Konferencës.

Në këtë ndeshje, Ballkani do të jetë përballë skuadrës shqiptare, Shkupi.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin “Todor Proeski” në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut.

Dita e Ballkanit, skuadra e Ilir Dajës luan sonte për histori ndaj Shkupit në “Todor Proeski”

Sfida e sontme do të luhet nga ora 21:00.

Në pesë ndeshjet e fundit, Shku ka një fitore (Makedonija GP), tri humbje nga Shamrock Rovers (dy herë) dhe një nga Dinamo Zagrebi, si dhe një barazim me gjigantin kroat.

Kurse, Ballkani ka tri fitore (Klaksvik dhe La Florita (2), një barazim me Klaksvik dhe një humbje nga Zalgirisi.

Dy skuadrat e kanë luajtur mes vete edhe një miqësore në muajin qershor ku triumfuan suharekasit 0:2.

Ndryshe, ndeshja e kthimit në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë luhet pas një jave./FrontOnline/

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera