×
 • Lajme
 • Lajme

  Shkullaku: Nëse Vetëvendosje nuk arrin të marrë Prishtinën, i humb zgjedhjet lokale

  FrontOnline
  14 Nëntor 2021

  Analisti Aramand Shkullaku, thotë se rezultatet e 72 përqind të votave të numëruara pak a shumë, me pak ndryshime të vogla, do të jenë rezultati final në Prishtinë.

  Sipas tij kryeqyteti e vendosë emërtimin politik të këtyre zgjedhjeve, që e nxjerrin Vetëvendosjen plotësisht humbëse të zgjedhjeve lokale.

  “Prishtina do tia shpëtonte, mendoj unë, politikisht fëtyrën Vetëvendosjes. Me këtë trend unë e shikoj që Prishtina është e vështirë të kthehet, për të mos qenë kështu absolut që ka përfundu, por me këtë trend mendoj që nuk ka surprizë më. Dhe nëse Vetëvendosje nuk ka arritë të marri Prishtinën mendoj që i ka humbë zgjedhjet lokale.” u shpreh Shkollaku në emisionin Rubikon të Klan Kosovës

  Ai tutje thotë se nëse ka humbë kryeqytetin dhe nga 50 përqindka shkuar 25 përqind,Vetëvendosje duhet të marrë seriozisht këtë verdikt të qytetarëve.

  Falja e Fitër Bajramit në “Haxhi Ibrahim Devolli” në Pejë, festë me tekbire e ilahi
  Nga Rubrika
  Lajme20 Korrik 2024
  A po i pastroni fëmijët tuaj më shpesh sesa duhet? Udhëzimet për t’i mbajtur fëmijët tuaj të pastër ndryshojnë shumë pasi rriten...
  Lajme20 Korrik 2024
  Sllavica Radovanoviq, kolonele në pension e Policisë së Serbisë, ka kritikuar publikisht ministrin e Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiq, për...
  Lajme20 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot ka intervistuar një person, i cili dyshohet se e ka ndihmuar Faton Hajrizin...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.