[wp-story]

Lajme

Shkrimtari Bajram Sefaj i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje

Shkrimtari Bajram Sefaj i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje
23:14 | 04 Shtator 2019

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, nëpërmes një shkrimi në Facebook ka bërë të ditur se shkrimtari dhe gazetari Bajram Sefaj i është bashkuar këtij subjekti politik.

“Është në fund të dekadës së tetë të jetës së tij, por e rifilloi aktivizmin politik duke u anëtarësuar në VETËVENDOSJE!”, ka shkruar Kurti.

“Shkrimtari e gazetari Bajram Sefaj deri më tani ka botuar 20 libra të zhanreve të ndryshme. Mua ma dhuroi librin e tij të fundit, përbledhjen me tregime: “Prozë urbane”. Lëvizja nuk njeh moshë. Të gjithë do të fitojmë me 6 tetor”

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera