[wp-story]

Bota/Rajoni

Shkretëtira e Arabisë Saudite mbulohet nga dëbora

Shkretëtira e Arabisë Saudite mbulohet nga dëbora
11:02 | 11 Janar 2020

Pjesë të tëra të Arabisë Saudite u mbuluan nga dëbora të premten, veçanërisht në rajonet veriperëndimore si malet e Dahr.

Temperaturat ranë nën 0 gradë Celsius në disa pjesë, ndërsa zyra e meteorologjisë së Arabisë Saudite u bëri thirrje banorëve të qëndrojnë në ambiente të ngrohta dhe të shmangin zonat e izoluara.

Autoriteti i Përgjithshëm i Meteorologjisë dhe Mbrojtjes së Mjedisit parashikoi gjithashtu reshje të mëdha shiu dhe bubullima mbi Tabuk, Madinah, Kufijtë Veriorë, Ha’il dhe Al-Jawf.

Arab News

@arabnews

: Parts of were blanketed by snow on Friday, especially in the northwestern regions such as the Dahr Mountains (Video: @alekhbariyatv)https://arab.news/9hmjr 

Embedded video

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera