Lajme

Shkon në 900 numri i të prekurve me COVID-19 në Prishtinë

Shkon në 900 numri i të prekurve me COVID-19 në Prishtinë
00:00 | 07 Korrik 2020

Kryeqyteti prej sonte është nën masa të reja të kufizimit të lëvizjes së qytetarëve.

Prishtinasit nga ora 21.00 deri në 5 të mëngjesit nuk mund të lëvizin si pjesë e masave të reja shtrënguese anti COVID-19.

E në 24 orët e fundit në Prishtinë janë konfirmuar edhe 102 raste të reja me koronavirus, duke çuar kështu bilancin në gjithsej 900.

Pos Prishtinës, masa e re e ndalimit të qarkullimit për qytetarët, vlen edhe për tri qytete tjera: Vushtrrinë, Prizrenin dhe Gjilanin.

Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë

Të tjera