×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Shkon në 24 numri i të vdekurve në Republikën Domenikane, vendi shpall 3 ditë zie kombëtare

  FrontOnline
  21 Nëntor 2023

  Autoritetet shpallën ditën e djeshme 3 ditë zie kombëtare, duke bërë homazhe për personat që humbën jetën si pasojë e shirave të rrëmbyeshëm që goditën Republikën Domenikane gjatë ditëve të fundit.

  “Tri ditë zie kombëtare janë shpallur në të gjithë territorin e Republikës Domenikane për shkak të viktimave të shkaktuara nga përmbytjet,” thuhet në deklaratë.

  Rreth 17,000 njerëz u larguan me shpejtësi nga zonat me rrezik të lartë. Pothuajse të gjitha provincat e vendit (31 nga 32) janë në gatishmëri, sipas autoriteteve./FrontOnline/

  KEDS zë 156 persona duke e vjedhur energjinë elektrike për një javë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Dhjetëra fluturime janë anuluar në aeroportin “Schiphol” të Amsterdamit të dielën. Kjo për shkak të reshjeve të borës që pritet të arrijnë...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka lavdëruar kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama për përpjekjet e tij për ta ndryshuar kryeqytetin. Rama...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Burri i vdekur në Paris nga një sulm me thikë është gjerman, kurse edhe dy persona të tjerë janë lënduar me çekiç,...
  Të tjera
  Vip03 Dhjetor 2023
  Blerando i ka dhënë një këshillë banorit të ri, Mirdonit. Ai i ka thënë që të mos e shikojë Lindën, sepse del...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Derisa Blerando po qëndronte tek lavanderia, aty ka shkuar Shqipja. Ajo i ka thënë se duhet që Blerando t’i kërkojë falje, derisa...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Buci, Blero, Alby, Kaderi dhe Lumbardhi kanë qëndruar bashkë dhe kanë bërë biseda të ndryshme. Ndërkohë, ka qenë Kaderi ajo që ka...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Linda ka treguar se çfarë e pengon te meshkujt. Këtë gjë ajo e bëri të ditur...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Adri, Iliriana dhe Shqipja kanë biseduar mbrëmë goxha gjatë në dhomën e gjumit. Ata pëshpëritnin teksa...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Blero dhe Kaderi kanë biseduar rreth jetës private të Bleros. Kaderi ishte kurioze për raportin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.