Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Shkolla “Eqrem Çabej” në Prishtinë kalon online shkaku i infektimit me COVID të 5 mësimdhënësve

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Gjendja shkaku i pandemisë COVID-19 në Kosovë vazhdon të jetë e rëndë.

  Pikërisht për shkak të rritjes së numrit të rasteve, Qeveria e Republikës së Kosovës bashkë me Ministrinë e Shëndetësisë mori vendimin për caktimin e disa masave, të cilat kanë hyrë në fuqi që nga e premtja e javës së kaluar.

  Ani pse u mbyllën universitetet, shkollat fillore vazhduan më mësim fizik, por që herë pas here disa nga to po vazhdojnë mësimin online për shkak të të infektuarve.

  Edhe shkolla “Eqrem Qabej” në Prishtinë, do të kalojë për dy javë online, pasi sipas një njoftimi 5 mësimdhënës kanë dalë pozitiv me COVID-19.

  Si të kurseni mbi 350 kilovatë/orë në muaj me një investim të thjeshtë, tregon Idriz Ferati, drejtor i Auditimit në…
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Zv/kryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi ka reaguar pasi në Komitetin e Parlamentit Evropian për Liritë Civile, Drejtësi dhe Çështjet e Brendshme, është...
  Lajme23 Mars 2023
  Sonte janë të paraparë të zhvillohen plotë 8 ndeshje në kuadër të fazës kualifikuese për Kampionatin Evropian "Euro 2024, e cila o...
  Lajme23 Mars 2023
  Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, sot ka pritur në takim drejtorin Ekzekutiv të Byros Kosovare të Sigurimi, Sami Mazrekun. Në...
  Të tjera
  Vip23 Mars 2023
  Nita është banorja që para 1 jave hapi kutinë e Pandorës dhe dërgoi në nominim Kristin dhe Qetësorin ose Oltën dhe Kiarën....
  Lajme23 Mars 2023
  Kryetari i PSD-së, Daran Molliqaj e ka falënderuar kreun e Nismës, Fatmir Limaj për përkrahjen që do t’i japë kësaj partie në...
  Sport23 Mars 2023
  Për 90 minuta “Zahir Pajaziti” ushtoi nga atmosfera e krijuar prej “Legjendave” dhe “Xhebrailave”. Bile edhe ndeshja ishte e zjarrtë pasi në...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov tha se nuk pret që të bëhen publike hetimet se kush është përgjegjës për shpërthimet e...
  Sport23 Mars 2023
  Prokuroria Themelore në Prishtinë ka kërkuar masën e arrestit shtëpiak për kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi. Fillimisht ndaj...
  Lajme23 Mars 2023
  Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive ka reaguar ndaj vendimit të sotëm të ZRRE-së me të cilin do të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.