Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  “Shko Hashim! Shko në Hagë, Hashim” – Dardan Molliqaj komenton deklaratat e Kurtit

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Kryetari i PSD’së Dardan Molliqaj ka komentuar deklaratat e kryetarit të VV’së Albin Kurti, pas ndryshimit të kursit të tij për ish-presidentin Hashim Thaçi.

  “As ai Kurti ku thotë : ‘Shko Hashim’ dhe akuzon për një vrasje politike të një zyrtari të lartë të LPK’së”, tha Molliqaj.

  “Të gjithë ata të cilët kanë pretendu që jo po dënohen këta për pjesën e pasluftës e jo të luftës të gjithë këta kanë qenë mbështetës të heshtur të kësaj Gjykate dhe tash po iu del koka, kujt më shumë e kujt më pak”, thotë Molliqaj.

  “Dikush duke postu Liria ka emrin NATO, dikush duke e neutralizu këtë përpjekjen që e ka emrin UÇK”, shton ai.

  Në Pressing të televizionit 7, Molliqaj tha se në Hagë nuk po gjykohen individë.

  “Për ne është e qartë se po e gjykon qëllimin politik të përpjekjes tonë për liri”, tha Molliqaj.

  Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival
  Nga Rubrika
  Lajme19 Mars 2023
  Prerja ilegale e pyjeve po shënon rritje ndër vite. prerja nga Ministria e Bujqësisë kanë thënë se prej shkaqeve që po qojnë...
  Lajme19 Mars 2023
  Sekretari Blinken vlerëson marrëveshjen Kosovë-Serbi si hap kyç drejt anëtarësimit në BE dhe përparimit ekonomik. Shtetet e Bashkuara kanë mirëpritur marrëveshjen e...
  Lajme19 Mars 2023
  E dikur një ish sekretar i ministrisë së Shëndetësisë Pleurat Sejdiu, që sot është kryetar i Odës së Mjekëve të Kosovës, nuk...
  Të tjera
  Vip19 Mars 2023
  Olta-Kiara dhe Kristi-Qetësori janë dy çiftet për të cilët publiku duhet të votojë dhe të zgjedhë se kë do të çojë në...
  Lajme19 Mars 2023
  Besfort Krasniqi, sekretari i përgjithshëm i posa zgjedhur i Universitetit të Prishtinës, në qershor të vitit të kaluar ishte denoncuar për ngacmim...
  Lajme19 Mars 2023
  Ministria e Jashtme turke thotë se do të mbështesë të gjitha nismat që synojnë normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë Turqia...
  Lajme19 Mars 2023
  Sot paradite në motelin “Villa A1” te Tranziti i Vjetër në Prizren, u gjet pa shenja jete një burrë i moshës 77-vjeçare....
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Presidenti aktual i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, nuk ka arritur fitore bindëse në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale. Sipas parashikimeve...
  Lajme19 Mars 2023
  Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Petrit Musa, ka reaguar pas takimit të kryeministrit Albin Kurti në Ohër, ku janë pajtuar që të zbatohen...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.