[wp-story]

Bota/Rajoni

Shifra e të infektuarve me coronavirus në Rusi e kalon atë 2 milionë

Shifra e të infektuarve me coronavirus në Rusi e kalon atë 2 milionë
10:14 | 19 Nëntor 2020

Shifra e të infektuarve me koronavirus në Rusi e ka kaluar atë 2 milionë, ndërsa të enjten janë raportuar shifra rekorde ditore.

Rusia, që ka një program masiv testimi dhe një popullatë rreth 145 milionë, ka shifrën e pestë më të lartë të infektuarve pas SHBA-së, Indisë, Brazilit e Francës.

Të enjten në Rusi janë regjistruar 23.610 të infektuar të rinj, dhe 463 raste të vdekjes nga COVID-19.

Në Moskë janë regjistruar 6438 raste të reja.

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera