Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Shifra alarmante, mbi 1 milionë e 300 mijë persona të vdekur nga koronavirusi në botë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  1 milionë e 348 mijë e 990 persona, raportohet të kenë vdekur si pasojë e virusit COVID-19 në botë.

  Sipas faqes së statistikave worldometrs.info, 56 milionë e 226 mijë e 800 persona janë infektuar me këtë virus, ndërsa  39 milionë e 148 mijë e 805 janë shëruar.

  Amerika prinë me numrin më të madh të rasteve të infektuara, me gjithsej 11 milionë e 718 mijë e 247 të infektuar, si dhe 254 mijë e 616 viktima.

  Pastaj India me 8 milionë e 925 mijë e 467 të infektuar ndërsa 131 mijë e 130 të vdekur, dhe Brazili me 5 milionë e 912 mijë e 903 të infektuar dhe 166 mijë e 847 të vdekur.

  Si t’i përdorni radiatorët e ngrohjes që të kurseni deri në 25% të faturës së rrymës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  NATO ka kritikuar Rusinë për retorikën e saj bërthamore “të rrezikshme dhe të papërgjegjshme” lidhur me vendosjen e mundshme të armëve bërthamore...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me jetë që i merr. Trajkoviq në Podcastin “Snaga Uma” (Fuqia e mendjes) tha...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Departamenti amerikan i Mbrojtjes tha se nuk ka indikacione se Rusia po përgatitet të përdorë armë bërthamore, pasi Moska njoftoi se do...
  Të tjera
  Tenderët26 Mars 2023
  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ndau gjysmë milion euro për restarurimin e objektit të ish-gjimnazit të Ferizajt, “Ismail Qemali’. Objekti, i...
  Vip26 Mars 2023
  Janë për dy vite që nga ikja nga kjo botë e humoristit të njohur, Rasim Thaçi-Cima. Cima, u mund nga COVID 19-të,...
  Lajme26 Mars 2023
  Ish kryenegociatorja e dialogut, Edita Tahiri, ka thënë se Kurti ka ardhur në pushtet duke përmendu bashkimi kombëtar, ndërsa tani po e...
  Sport26 Mars 2023
  Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me Kombëtaren e Gjermanisë në miqësoren kundër Perusë të zhvilluar të shtunën mbrëma. Gjermania...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  NATO ka kritikuar Rusinë për retorikën e saj bërthamore “të rrezikshme dhe të papërgjegjshme” lidhur me vendosjen e mundshme të armëve bërthamore...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me jetë që i merr. Trajkoviq në Podcastin “Snaga Uma” (Fuqia e mendjes) tha...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.