[wp-story]

Bota/Rajoni

Shifra alarmante, mbi 1 milionë e 300 mijë persona të vdekur nga koronavirusi në botë

Shifra alarmante, mbi 1 milionë e 300 mijë persona të vdekur nga koronavirusi në botë
18:26 | 18 Nëntor 2020

1 milionë e 348 mijë e 990 persona, raportohet të kenë vdekur si pasojë e virusit COVID-19 në botë.

Sipas faqes së statistikave worldometrs.info, 56 milionë e 226 mijë e 800 persona janë infektuar me këtë virus, ndërsa  39 milionë e 148 mijë e 805 janë shëruar.

Amerika prinë me numrin më të madh të rasteve të infektuara, me gjithsej 11 milionë e 718 mijë e 247 të infektuar, si dhe 254 mijë e 616 viktima.

Pastaj India me 8 milionë e 925 mijë e 467 të infektuar ndërsa 131 mijë e 130 të vdekur, dhe Brazili me 5 milionë e 912 mijë e 903 të infektuar dhe 166 mijë e 847 të vdekur.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera