Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Shi por edhe borë në disa vende, kështu do të jetë moti në ditët në vazhdim

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Kalimi i një sistemi frontal gjatë natës, pritet të sjell reshje lokale të dobëta shiu, e në zona më të larta malore mundësi edhe për reshje bore. Pas mesnate reshjet pushojnë e ditën e mërkurë do të mbajë mot kryesisht me vransira, e ditën e enjte me kthjellime.

  Temperaturat e ajrit pësojnë një rënie të lehtë përreth vlerave mesatare, me tendencë që në fundjavë të zbresin tutje, me minimale edhe nën 0C.

  Kushtet meteorologjike paksa më dinamike, me qarkullim të mjaftueshëm ajror, pritet të përmirësojnë pak cilësinë e ajrit, ku indeksi i cilësisë së ajrit parashihet të zbres edhe përreth vlerave mesatare, vende-vende edhe në të mjaftueshme, mirëpo orëve të mbrëmjes sërish mund të rritet në vlera të dobëta.

  18.11.2020 – Kryesisht me vransira, pasdite vende-vende intervale të shkurta me diell. Nuk përjashtohen mundësi për ndonjë rigë lokale shiu. Temperaturat në vise të ulëta 5C deri 12C, e në vise malore 2C deri 6C. Era do të fryj e lehtë dhe mesatare nga verilindja 3-8m/s. Indeksi UV: 1.

  19.11.2020 – Në mëngjes përgjatë ultësirave mundësi për mjegull/vransira të ulëta. Ditën kthjellime me intervale më të gjata me diell. Temperaturat në vise të ulëta 1C deri 11C, e në vise malore -1C deri 8C. Era do të fryj e lehtë dhe mesatare drejtimesh të ndryshme 1-6m/s. Indeksi UV: 2.

   

  Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  23 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 në 24 orët e fundit, nga 140 testime të bëra. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...
  Lajme24 Mars 2023
  Sektori i Hetimeve të Stacionit policor Prizren është duke zhvilluar hetime lidhur me veprën penale “Ngacmim” që ka ndodhur më datë 28/02/2023...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri Edi Rama ndodhet në Britaninë e Madhe prej dy ditësh. Në një komunikim në auditorin e Institutin Mbretëror të Marrëdhënieve Ndërkombëtare,...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kujtuar se sot shënojmë 24-vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s mbi caqet...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës,  Albin Kurti, sot feston ditëlindjen e 48. Kurti ka lindur më 24 mars 1975 në Prishtinë. Kurti është kryeministri...
  Lajme24 Mars 2023
  Një person me lëndime në kokë dhe këmbë është paraqitur në stacionin policor Leposaviq dhe ka deklaruar se është sulmuar fizikisht dhe...
  Lajme24 Mars 2023
  Mjeku në Klinikën e Urologjisë, Liridon Selmani, ka reaguar pasi që ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, të enjten e vizitoi këtë Klinikë...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një hotel shtatëkatësh në Stamboll është përfshirë nga flakët mëngjësin e sotëm, duke shkaktuar dy viktima dhe dy të lënduar. Zjarri në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.