Bota/Rajoni

Shi, përmbytje dhe maska/ Tirana si kurrë më parë (FOTO)

Shi, përmbytje dhe maska/ Tirana si kurrë më parë (FOTO)
15:22 | 17 Qershor 2020

Qershori këtë vit është shoqëruar me paqëndrueshmëri, ku nuk kanë munguar edhe reshjet e dendura të shiut.

E tillë ishte edhe dita e sotme, ku nuk munguan as përmbytjet në kryeqytet. Në disa foto nga Tirana shihen qytetarët ma çadra dhe maska në shi.

“Ditën e mërkurë moti parashikohet i paqëndrueshëm. Hera herës kthjellimet do të pasohen nga zhvillime vranësirash. Pasdite e në mbrëmje më tepër kthjellime. Reshjet e shiut do të vijojnë me intensitet të ulët e mesatar. Lokalisht në orët e paradites reshjet do të marrin karakter shtrëngatash me shkarkesa elektrike”, njoftoi shërbimi meteorologjik ushtarak.

Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria

Të tjera