Lajme

Shi e borë, ky është parashikimi i motit për katër ditët e ardhshme

Shi e borë, ky është parashikimi i motit për katër ditët e ardhshme
23:40 | 13 Tetor 2021
14.10 – Më ftohtë, kryesisht vranët, me reshje të dobëta shiu, më të përqëndruara në jug dhe lindje të vendit. Në vise malore edhe borë, e me rënie të temperaturës borë mund të ketë edhe në zona prej 700-1000m lartësi mbidetare.
15.10 – Ftohtë e me erë dhe kryesisht vranët, kohëpaskohe me riga lokale shiu, e në vise malore me borë.
16.10 – Kryesisht vranët me mundësi edhe për riga lokale shiu.
17.10 – Kryesisht me vransira. Nuk përjashtohen mundësi për riga lokale shiu.
18.10 – Kryesisht me vransira, që deri në mbrëmje pritet të shpërndahen.
Temperaturat minimale luhaten nga 3C-6C, e maksimale në rritje graduale nga 6C deri në 13C në fundjavë.
Do të fryjë erë mesatarisht e fuqishme nga verilindja e veriu 5-14m/s.
Shtypja atmosferike zbret përreth vlerave normale, e nga mesi i javës me tendencë të rritjes.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera