×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Shërohet nga Coronavirusi kryetari i Gazi Babës

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Kryetari i komunës së Shkupit, Gazi Babë, Boris Georgievski është shëruar nga coronavirusi dhe ka dal nga Klinika e Sëmundjeve Infektive në Shkup.

  “Unë dua t’ju informoj se pas dy testeve negative, unë u largova nga Klinika për Sëmundje Infektive dhe që nga sot jam në shtëpi dhe vazhdoj me mjekim në shtëpi. Dua të falënderoj të gjithë ekipin mjekësor të Klinikës për sakrificën dhe guximin e tyre të jashtëzakonshëm për të ndihmuar çdo pacient që lufton me COVID-19.

  Nga ana ime, si një shenjë falënderimi për heroizmin dhe përkrahjen e të gjithë stafit mjekësor, sot dhurova 10 humidifikues oksigjeni dhe 1 monitor dixhital të presionit të gjakut në Klinikën e Sëmundjeve Infektive”, ka shkruar kryetari në profilin e tij në Facebook.

  Vlera Devolli bashkë me liderin e CDU-së në promovimin e Sara Rosner
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Dronët ukrainas kanë goditur një sistem të mbrojtjes ajrore S-400 Triumph pranë qytetit rus të Belgorodit. Mediet ukrainase raportojnë se sulmi është...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  60-vjeçari i arrestuar javën e kaluar për vrasjen e reperit Tupac Shakur doli për herë të parë në gjykatë të mërkurën në...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një varkë prej druri e mbushur me 280 njerëz që mbërriti në ishullin Kanarie të El Hierro mendohet të jetë anija më...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.