[wp-story]

Lajme

Shërohen 250 persona nga koronavirusi në Kosovë

Shërohen 250 persona nga koronavirusi në Kosovë
15:11 | 15 Nëntor 2020

IKSHPK ka publikuar të dhënat e fundit për situatën me koronavirus në vend. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 13 vdekje dhe 501 raste të reja pozitive me COVID-19, ndërsa 250 persona kanë mposhtuar virusin që ka origjinë nga Kina.

Me konfirmimin e rasteve të reja, numri i personave akrivë me COVID-19 ka shkuar në 10.990.

“Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 250 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 17.305 raste, kurse numri i rasteve aktive është 10.990”, njofton IKSHPK.

“Brenda 24 orëve janë raportuar 13 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prizren 3 raste (76, 70, 70 vjeç), Dragash 1 rast (42 vjeç), Drenas 1 rast (61 vjeç), Gjakovë 1 rast (83 vjeç), Gjilan 1 rast (77 vjeç), Kamenicë 1 rast (80 vjeç), Pejë 1 rast (81 vjeç), Podujevë 1 rast (68 vjeç), Prishtinë 1 rast (74 vjeç), Suharekë 1 rast (75 vjeç), Vushtrri 1 rast (75 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 29.117 raste nga 118.946 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 822 raste të vdekjes”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera