Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Shefi i Grupit Parlamentar të PS-së i kërkon Lulzim Bashës të shkojë në Hagë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Taulant Balla kryetar i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste në Shqipëri, deklaron se kreu i opozitës atje Lulzim Basha, ka marrë kasetën që dëshmon masakrën serbe në Krushë të Madhe, të cilit po i kërkon t’ia kthejë banorëve të Krushës.

  Balla thotë se kushdo që posedon material për krimet monstruoze të serbëve, duhet të jemi një zë dhe t’i ritregojmë edhe njëherë botës për krimet që Serbia i ka kryer.

  Tutje, ai thotë se Lulzim Basha mund të shkojë si dëshmitarë në Gjykatën Speciale.

  “Basha ka luksin të dijë më shumë seç di unë, nëse të dilte dëshmitar në Hagë…”, tha Ballan në Frontal.

  “Nëse unë të isha në vend të Bashës dhe të kisha punuar paster në dobi të hetimeve do të kisha shku me dëshirë”, shtoi ai.

  Balla u shpreh i bindur se UÇK nuk ka kryer krime lufte, teksa e përjashtoi historinë e Shtëpisë së Verdhë.

  “E përjshtoj historinë e Shtëpisë së Verdhë se është temë për filma të NETFLIX. UÇK nuk ka kryer krime lufte, jemi detyru me luftu serbin sepse serbi ka ardhë në Kosovë me i pushtu trojet tona. Lulzim Basha, të na kthejë kasetën popullit të Krushës”, tha Balla ndër të tjera.

  Ndryshe, Balla deklaron se Milaim Bellanica, i mbijetuar prej masakrës së Krushës së Madhe, deklaron se kasetën me provat filmike të masakrës ia dorëzoi Lulëzim Bashës.

  “Ripërsëris thirrjen për Lulezim Bashën të përgjigjet sot ku e ka fshehur këtë kasetë filmike dhe t’ia kthejë këtë provë të rëndësishme Kosovës dhe drejtësisë”, ka shkruar edhe në profilin e tij në Facebook, Balla.

  Po vjen “Cyber ZERO” eventi që jep përgjigje për çdo lloj kërcënimi online
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Jeton Ismaili, është gazetar në Luginën e Preshevës që tash e sa vjet përcjell sektorin e e politikës. Ai ka thënë zor...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.