×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Shefi i GP të LDK-së i kërkon opozitës që t’i votojnë marrëveshjet ndërkombëtare

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi, në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës, ku po diskutohet votimi i disa marrëveshjeve ndërkombëtare ka kërkuar nga deputetët e partive opozitare që të marrinë pjesë në votim.

  Gashi, tha se votimi i këtyre marrëveshjeve e ndihmon ekonomin e vendit.

  “Këto marrëveshje janë me interes për vendin, ne po ju kërkojmë që ti përkrahini për interesin e qytetarëve dhe presim nga ju që ti përkrahin, nëse ju nuk doni me i përkrah dhe doni me than se ne jemi sjellë në këtë formë para disa vite ne i kuptojmë sjelljet tuaja por nuk i mirëkuptojmë ato”, deklaroi Gashi.

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/314968459669576/

  Maturantët e shkollës së mjekësisë “Dr. Ali Sokoli”, në ekskuzion në hotelin me pesë yje
  Nga Rubrika
  Lajme03 Dhjetor 2023
  residentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me presidenten Nataša Pirc Musar, gjatë konferencës “COP28”. Osmanika thënë se në këtë takim kanë...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Deputeti në parlamentin suedez, Magnus Jakobsson, ka vizituar lokalin “Lejos Cafe” që është hapur për Liridona Ademajn. Jakobsson theksoi se Liridonën do...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Ndërmjetësi i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë një kronologji të takimeve që ka zhvilluar ditëve të fundit, njëri nga...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur fshatin ne Zues të Shkodrës, ku një makinë është përplasur me shtyllën elektrike duke lënë të...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një grua shtatzënë ka vdekur, katër persona janë lënduar dhe nëntë janë të zhdukur pas një tërmet të fuqishëm që goditi Filipinet....
  Vip03 Dhjetor 2023
  Blero u ka treguar Blerandos dhe Ardit se si e ka punuar këngën N.U.N. Ai tha se tekstin e kësaj kënge e...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Është therur me thikë një person në zonën e quajtur “Kodra e Priftit” në Tiranë. Bëhet e ditur se personi i therur...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ai, përmes një postimi në profilin e tij në...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Chelsea ka triumfuar 3-2 ndaj Brightonit në kuadër të javës së 14-të në Ligën Premier. Pas 17 minutash lojë, Blutë kaluan në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.