×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  SHBA, shkon në afro 246 mijë numri i të vdekurve nga COVID-19

  FrontOnline
  11 Nëntor 2020

  Numri i të infektuarve me koronavirus është rritur ndjeshëm në SHBA, ku vetëm në 24 orët e fundit janë shënuar 144.715 raste të reja, duke e ccuar numrin e përgjithshëm në 10.573.232.

  Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 245.965, prej të cilëve 1.446 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit.

  SHBA vazhdon të mbetet vendi me numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara dhe të viktimave.

  Ndërkaq, në mbarë vendin, deri më tani janë shëruar mbi 6,60 milionë të infektuar aktivë, ndërsa numri i testeve ka arritur në mbi 160 milionë.

  Shteti i Teksasit është më i godituri në SHBA, me 1.042.439 raste të konfirmuara, ndërkohë që numri më i lartë i vdekjeve është regjistruar në New York, me gjithsej 33.876 viktima.

  Pas SHBA-së, numrin më të madh të të infektuarve e kanë regjistruar India me mbi 8,64 milionë raste dhe Brazili me mbi 5,70 milionë.

  Sponsori gjeneral i PRINCE CAFFE Superligës, shpërblen mbretërit e basketbollit për edicionin 2022/23
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një turist slloven ka humbur jetën tragjikisht në Shkodër. Policia thotë se 65-vjeçari dyshohet se ka rënë aksidentalisht nga kalaja e Rozafës,...
  Të tjera
  Vip04 Tetor 2023
  Këngëtarja e njohur Vjollca Haxhiu është tejet aktive në mediat sociale. Ajo para disa orësh ka postuar një foto ku ka tërhequr...
  Vip04 Tetor 2023
  Këngëtarja e njohur Violeta Kukaj është aktive në muzikë duke punuar për projekte të shumta. Por këngëtarja kohës së fundit nuk është...
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja vlerëson se rreziku në veri ende nuk ka kaluar. Ai thotë se integriteti territorial i Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Vetura me targa serbe me akronime të qyteteve të Kosovës qarkullojnë ende nëpër rrugët e veriut. Targa të tilla ilegale janë parë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se kryeministri Albin Kurti i ka përjashtuar të gjithë nga procesi...
  Lajme04 Tetor 2023
  Analisti politik dhe avokati, Azem Vlasi, i hedh poshtë pretendimet nga Serbia se Milan Radoiçiq, i cili pranoi organizimin e sulmit terrorist...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.