×
 • Lajme
 • Lajme

  SHBA regjistron përsëri rekord rastesh me COVID-19

  FrontOnline
  11 Nëntor 2020

  136 mijë e 325 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në 24 orët e fundit.

  Sipas Johns Hopkins University krahas kësaj janë shënuar edhe një mijë e 420 raste të reja vdekjesh.

  Numri i rasteve të infeksioneve paraqet rekord në SHBA, ndërkaq kjo është dita e tetë me radhë që regjistrohen mbi 100 mijë raste në ditë.

  Që prej nisjes së pandemisë, në Amerikë janë konfirmuar dhjetë milionë e 252 mijë e 129 raste me 239 mijë e 671 të vdekur.

  Në të dhëna përfshihen 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera amerikane, sikurse edhe rastet e riatdhesuara.

  Nga 10 janari fillojnë reduktimet, këto vende do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme30 Nëntor 2023
  Ekipi mjekësor nga Instituti i Mjekësisë Ligjore ka arritur në vendin e ngjarjes ku u vra njëri nga grabitësit e argjendarisë në...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Gjykata Themelore e Gjakovës ka njoftuar se ka shpallur aktgjykim lirues ndaj Granit Elshanit, i cili akuzohej për veprat penale “Vrasja e...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Autoret e emisionit KIKS Kosova, Ardiana Thaçi -Mehmeti dhe Erjona Gjikolli, kanë pranuar kërcënime me jetë ndaj tyre dhe familjarëve të tyre,...
  Të tjera
  Vip30 Nëntor 2023
  Legjenda e telenovelës së famshme britanike ‘Brookside’ ka vdekur pesë vjet pasi u diagnostikua me kancer në prostatë. Aktori, i njohur për...
  Vip30 Nëntor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Lumbardhi ka thumbuar Bleradon në raportin e tij me Albën. “Je shukë, prej që ke filluar...
  Ekonomi30 Nëntor 2023
  Ashtu si në tregjet ndërkombëtare, edhe në Kosovë janë rritur nevojat për modernizimin e sistemeve dhe përshtatjen e tyre me standardet ndërkombëtare....
  Lajme30 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës ka lëshuar një komunikatë për aksionin e sotëm policor në lidhje me grabitjen e armatosur në Suharekë. Policia ka...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se gjatë aksionit të së enjtes është vrarë njëri prej të dyshuarve për grabitjen e armatosur, të...
  Bota/Rajoni30 Nëntor 2023
  Një rezervuar magazinimi ka vrarë shtatë njerëz dhe ka plagosur 24 në një fabrikë të prodhuesit indian të kimikateve të specializuara Aether...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.