Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  SHBA propozon ndryshimin në rregullat e dushit pas rënies së flokëve të Trump

  FrontOnline
  13 Gusht 2020

  Ankesat e presidentit amerikan për larjen e flokëve bënë që qeveria të propozojë një lehtësim të standardeve të presionit të dushit. Administrata Trump propozoi ndryshime rregullore që do të lejonin që kokat e dushit të rritnin presionin e ujit, pasi Donald Trump vazhdimisht u ankua se pajisjet e banjës nuk funksionojnë sipas dëshirës së tij.

  Plani i Departamentit të Energjisë mori komentet nga Trump muajin e kaluar në një ngjarje në Shtëpinë e Bardhë, shkruan The Guardian.

  Ai tha se besonte se uji nuk del aq shpejt nga dushi. “Pra çfarë bën ti? Thjesht qëndroni atje më gjatë ose bëni dush më gjatë? Sepse flokët e mi – nuk di për ju, por duhet të jenë perfekte,”, tha ai.
  Dhjetorin e kaluar, Trump tha se rregullatorët e mjedisit po shikonin lavamanë, rubinete dhe tualete për të rishikuar rregullat që synojnë të ruajnë ujin dhe karburantin që e ngroh atë.

  “Njerëzit janë duke u ndezur tualetet 10 herë, 15 herë, në krahasim me një herë,” i tha Trump një takimi të drejtuesve të biznesit të vogël në Shtëpinë e Bardhë.

  Konservatorët amerikanë thonë se lehtësimi i standardeve të pajisjeve të banjës mund të rritë kostot e energjisë dhe ujit.

  Ndërgjegjësimi mbi autizmin dhe ndryshimi i narratives për autizmin dhe Personat me Aftësi të Kufizuar
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Deputetja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën, Viola Von Cramon – Taubadel do të mbajë sot konferencë për media në Prishtinë....
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky përshëndeti të dielën rizgjedhjen e presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan, i cili pavarësisht lidhjeve të ngushta me liderin...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Nga 75,42 për qind të votave të numëruara, presidenti Erdogan kryeson në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale me 53,41 për qind...
  Të tjera
  Sport28 Maj 2023
  Milani ka fituar 1-0 në derbin me Juventusin në kuadër të javës së 37-të, për ta siguruar kështu kualifikimin në Ligën e...
  Lajme28 Maj 2023
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka replikuar me deputetin e VV-së, Dimal Basha në rrjetin social Tëitter për...
  Lajme28 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar presidentin turk, Recep Taip Erdogan për fitoren në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Kurti...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky përshëndeti të dielën rizgjedhjen e presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan, i cili pavarësisht lidhjeve të ngushta me liderin...
  Lajme28 Maj 2023
  Fitorja e Rexhep Taip Erdogan në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Turqi ka bërë që të ketë festë në qytetin...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Nga 75,42 për qind të votave të numëruara, presidenti Erdogan kryeson në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale me 53,41 për qind...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.