Bota/Rajoni

SHBA: Një tunel i madh është zbuluar poshtë kufirit me Meksikën

SHBA: Një tunel i madh është zbuluar poshtë kufirit me Meksikën
10:08 | 17 Maj 2022

Tuneli ndodhet 800 metra nga vendkalimi kufitar Otai Mesa, midis Tijuanës meksikane dhe San Diegos amerikane.

Autoritetet amerikane kanë zbuluar një tunel nëntokësor midis Kalifornisë dhe Meksikës, gjatësia e një fushe futbolli, e cila ka energji elektrike, ventilim, një sistem hekurudhor dhe muret janë forcuar, raportoi Guardian.

Hetuesit përcaktuan se tuneli të çonte në magazinë në zonën industriale në tokën amerikane./FrontOnline/

 

Përfito FALAS një pushim për çift në Budva

Të tjera