Bota/Rajoni

SHBA: Fillon mbajtja e Samitit për Demokraci

SHBA: Fillon mbajtja e Samitit për Demokraci
13:27 | 08 Dhjetor 2021

Nga sot i ka filluar punimet Samiti për Demokraci në Washingon të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Në kuadër të agjendës tre ditore të këtij samiti, për sot mbahen pjesët me sesione.

Deri tani është duke u diskutuar për sigurinë dhe demokracinë nëmedia.

Në këtë samit i cili do të zhvillohet virtualisht nesër do të marrë pjesë edhe presidentja e vendit, Vjosa Osmani.

Pjesëmarrës do të jetë 111 shtete, të gjitha me ftesë të presidentit të SHBA-së, Joe Biden.

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera