×
 • Lajme
 • Lajme

  Shala nga shtabi i LDK-së në Junik: Lajmi për arrestimin e djalit të kandidatit tonë është i rremë

  FrontOnline
  14 Nëntor 2021

  Lajmin për arrestimin e djalit të kandidatit të Lidhjes Demokratike të Kosovës për Junikun, e kanë mohuar nga shtabi i kësaj partie në këtë komunë.

  Zenun Shala, zëdhënës shef i shtabit të LDK-së në Junik, ka thënë se ky lajm është i rremë dhe nuk qëndron, dhe sipas tij e kanë shpërndarë aktivistë të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

  “Ne si shtab zgjedhor i LDK-së në Junik nuk kemi kësi informacioni, ky lajm është lajm i rremë, është bërë nëpër Facebook-at e aktivistëve të aleancës por si lajm nuk qëndron, ne nuk kemi kurrfarë informacioni për këtë ngjarje”, ka thënë Shala.

  Ai u shpreh i sigurt që djali i kandidatit të tyre nuk e ka kërcënuar menaxheren e qendrës së votimit në këtë komunë.

  “Jam shumë i sigurt që nuk ka ba kërcënim”, u shpreh ai.

  Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera
  Nga Rubrika
  Kronika19 Korrik 2024
  Prokuroria Themelore në Prishtinë është duke zhvilluar sot një aksion kundër fajdes. Bastisjet janë kryer në orët e para të mëngjesit së...
  Lajme19 Korrik 2024
  Anëtari i Komisionit për Çështjet e Sigurisë dhe Mbrojtjes, Hisen Berisha thotë për “Front Online” se vrasja e policit serb, nga i...
  Lajme19 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme të Japonisë, ka thënë se zhvillimi ekonomik i Kosovës, është thelbësor, dhe sipas saj që nga shpallja...
  Të tjera
  Lajme19 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme të Japonisë, ka thënë se zhvillimi ekonomik i Kosovës, është thelbësor, dhe sipas saj që nga shpallja...
  Lajme19 Korrik 2024
  Bekë Berisha, kryetar i Komisionit për Çështjet e Sigurisë dhe Mbrojtjes thotë për “Front Online” se rasti i vrasjes së policit serb,...
  Lajme19 Korrik 2024
  Zëvendëskryeministri serb dhe Ministri i Punëve të Brendshme, Ivica Daçiq deklaroi sot se një polic është vrarë në orët e para të...
  Sport19 Korrik 2024
  Ka përfunduar raundi i parë kualifikues në tri garat evropiane, Ligën e Kampionëve, të Evropës dhe të Konferencës. E ekipet kosovare treguan...
  Lajme19 Korrik 2024
  KEDS ka njoftuar se sot do të kryhen punime të domosdoshme për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në disa vende...
  Bota/Rajoni19 Korrik 2024
  Kërkimi për njeriun që vrau policin kufitar Nikolla Krsmanoviq dhe plagosi rëndë kolegun e tij Vjekoslav Iliq në Loznicë është ende në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.