[wp-story]

Lajme

Sfeçla tregon se a do t’i ofrohen PDK-së për zgjedhjet komunale në Podujevë

Sfeçla tregon se a do t’i ofrohen PDK-së për zgjedhjet komunale në Podujevë
20:54 | 25 Nëntor 2020

Anëtari i kryesisë së  Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sfeçla , gjatë një emisioni televiziv ka folur për,  zgjedhjet në Komunën e Podujevës, raporton portali FrontOnline.

Ai tha se nuk do t’i ofrohen PDK-së, nëse komuna e Podujevës shkon në balotazh të dielën.

Sfeçla tha se si parti janë duke punuar që ta kenë përkrahjen e qytetarëve.

“Unë dua të potencoj se nuk është garë mes LDK dhe LDK, unë jam i bindur që ne do të fitojmë në rundin e parë,  ne e kemi bëtë publik një sondazh ku thotë se Bulliq ka përkrahje më të madhe se Rudari,  kjo matje ka ndodhë 10 ditë para ditës së sotme. Jo nuk i ofrohemi PDK-së, nuk do të ketë nevojë për ofrime me patrit tjera, ne po punojmë të kemi mbështetjen e qytetarëve”, tha ai.

Super zbritje në “Petrol Company”

Të tjera