[wp-story]

Bota/Rajoni

Sërish tërmet në Shqipëri, shkon në 4.3 shkallë të rihterit

Sërish tërmet në Shqipëri, shkon në 4.3 shkallë të rihterit
22:54 | 17 Dhjetor 2019

Një tjetër tërmet ka rënë në Shqipëri pak më parë dhe magnituda ka qenë 4.3 e shkallës rihter.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 7 kilometra larg Rrogozhinës dhe 37 kilometra larg Tiranës.

Lëkundjet e tij kanë qenë të lehte dhe aspak shqetësuese.

Pas tërmetit të 26 nëntorit ku la edhe 51 viktima lëkundjet janë paralajmëruar që do të vazhdojnë dhe ditët e fundit janë qetësuar shumë me përjashtim të ndonjë rasti kanë qenë mbi 4 ballë./Front Online/

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera