Bota/Rajoni

‘Sërfistja’ 22 vjeçare nga Florida sulmohet nga një peshkaqen

‘Sërfistja’ 22 vjeçare nga Florida sulmohet nga një peshkaqen
17:14 | 03 Gusht 2020

Një ‘sërfiste’ nga Florida u sulmua nga një peshkaqen derisa po notonte në ujërat e kripura të detit.

Sipas medieve të huaja, incidenti i 22 vjeçares ndodhi në New Smyrna Beach rreth orës 5 të mëngjesit.

Gruaja nga qyteti i Sanford, pësoi lëndime pasi u kafshua në këmbë nga peshkaqeni, njoftoi Tamra Malphurs nga Ekipi i Shpëtimit të Volusia County Beach.

“Ajo nuk pësoi lëndime të rënda, dhe e njëjta nuk u transportua në spital”, tha përgjegjësi.

Incidenti vjen një javë pasi një 11 vjeçar nga Florida u lëndua po ashtu nga një sulm i ngjashëm – duke e çuar në katër numrin e incidenteve nga peshkaqeni që ndodhën këtë vit.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera