Bota/Rajoni

Serbia kryen 8.349 teste, ky është numri i rasteve të reja me COVID-19

Serbia kryen 8.349 teste, ky është numri i rasteve të reja me COVID-19
16:49 | 20 Korrik 2020

Serbia ka regjistruar 10 viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19.

Serbia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

Ministri i Shëndetësisë në Serbi, Zlatibor Lonçar në konferencë për media ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 359 raste të reja me koronavirus, transmeton lajmi.net. Serbia po ashtu ka shënuar 10 vdekje nga COVID-19 në ditën e fundit.

Lonçar ka shpjeguar se Serbia ka realizuar 8.349 teste në 24 orët e fundit. Në total, Serbia ka realizuar 558.440 teste për COVID-19, ndërsa ka regjistruar gjithsejtë 482 vdekje.

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera