[wp-story]

Lajme

Serbia fton qytetarët nga Kosova që të aplikojnë për vaksinim kundër COVID-19

Serbia fton qytetarët nga Kosova që të aplikojnë për vaksinim kundër COVID-19
16:19 | 28 Shkurt 2021

Qytetarët e Kosovës janë ftuar që të aplikojnë në Serbi për tu vaksinuar kundër COVID-19.

Përmes një njoftimi për media, e ashtuquajtura zyra për Kosovë në Qeverinë e Serbisë ka thënë se aplikimi duhet të bëhet në institucionet shëndetësore në vendet ku jetojnë.

E imunizimi do të bëhet për qytetarët nga Kosova në tri qytete të Serbisë.

Ata nga komunat e Veriut në Rashkë, ndërsa ata nga pjesët tjera në Kurshumli dhe Bujanoc.

Канцеларија позива грађане са Косова и Метохије да се пријаве за вакцинацијуKанцеларија за Kосово и Метохију позива…

Posted by Канцеларија за Косово и Метохију on Sunday, February 28, 2021

 

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera