Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Serbi, 30 të vdekur e 6 mijë e 254 raste të reja me COVID-19

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Gjatë 24-orëve të fundit në Serbi është shënuar shifër rekorde e të infektuarve me koronavirus.

  Autoritetet shëndetësore në Serbi kanë njoftuar të premten se në 24 orët e fundit në këtë vend kanë vdekur 30 pacientë si pasojë e COVID-19, ndërkohë që janë regjistruar 6.254 raste të reja pozitive.

  Rastet pozitive kanë dalë nga kryerja e 19.301 mostrave.

  Të hospitalizuar janë 5.803 pacientë, kurse në respiratorë 192.

  Numri i të vdekurve ka shkuar në 1.140, kurse i të prekurve me COVID-19 në 110.351.

  Deri më tash, në këtë vend janë kryer mbi 1.5 milionë mostra për koronavirus./FrontOnline

  Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Pas “Lasgushit”, “Migjenit” dhe “Naimit”, linjës shqiptare të fluturimeve ajrore “Air Albania” i shtohet edhe aeroplani “Fishta”, për nder të poetit të...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Bordi i Fondit Monetar Ndërkombëtar miratoi të premten një paketë ndihme prej 15.6 miliardë dollarësh të nënshkruar më 21 mars me qeverinë...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar dekretin për miratimin e konceptit të përditësuar të politikës së jashtme të Rusisë. Kremlini bëri të...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.