[wp-story]

Bota/Rajoni

Senatori amerikan vdes nga Covid-19

Senatori amerikan vdes nga Covid-19
09:13 | 02 Janar 2021

Ka ndërruar jetë në moshën 60 vjeçare senatori i shtetit të Virxhinias në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Ben Chafin Jr., si pasojë e infektimit me COVID-19.

“Senatori i Augustus Benton (Ben) Chafin, Jr, një vendas i Russell County i vendosur në Virxhinia Jugperëndimore, vdiq më 1 Janar 2021 nga ndërlikimet e COVID-19”, thuhet në deklaratë.

Familja e ligjvënësit republikan falënderoi Qendrën Mjekësore VCU në Richmond për “kujdesin e fuqishëm dhe mbështetjen e përzemërt gjatë dy javëve të tij nën shërbimin mjekësor atje”.

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera