Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Selmanaj: Njeriu që udhëhoqi task-forcën u arrestua, sot endët rrugëve me barna në duar

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Zëvendës kryeministri i Republikës, Driton Selmanaj e ka quajtur vendim me vend shuarjen e task forcës anti-korrupsion nga Avdullah Hoti.

  Sipas tij, kjo taskë-forcë ishte krijuar për qëllime shtantazhi.

  Ai mori shembullin e Nazmi Mustafit, personi që ishte numri një i kësaj taskë force.

  “… në krye të kësaj task force e kishin vendosur një prokuror i cili vjen të komuniteteve, pse e kanë vendos, që më lehtë me shantazhu dhe keqpërdor. I shkreti, pas 3-4 muajve që e ka bërë, kjo task forcë qohet dhe e arreston atë e shtinë në burg. Ai sot, e kam komshi në Prizren, enët rrugëve. Shpesh e shoh me do barna në dorë…”, ka thënë ai.

  Stresi thotë se Vivien s’ka fuqi pa Getinjon, pajtohet Lugati
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Diplomati i karrierës, Agron Maloku ka paditur Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) që udhëhiqet nga Donika Gërvalla. Padia e...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot një konferencë për media, ku është theksuar se brenda dy vitesh qeverisje nga Albin Kurti,...
  Lajme31 Mars 2023
  Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka reaguar pas vendimit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Aljbin Kurti ka mbështetur Milo Gjukanoviqin para raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Mal të Zi. Kurti ka...
  Lajme31 Mars 2023
  Kuvendi i Kosovës do të bashkëpunojë me Ambasadën Zvicerane në Kosovë, e cila me anë të një projekti do t’i ndihmojë deputetët...
  Lajme31 Mars 2023
  Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka thënë se është i gatshëm për t’u përballur me çdo lloj skenari gjatë zgjedhjeve lokale...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Ukraina nuk do t'i falë kurrë ushtarët rusë përgjegjës për krimet në Bucha, tha Volodymyr Zelensky gjatë përkujtimit të përvjetorit të rimarrjes...
  Kronika31 Mars 2023
  Në Ferizaj është arrestuar një burrë pasi dyshohet se ka shkuar në vendin e punës të një gruaje dhe ia ka marrë...
  Lajme31 Mars 2023
  Policia e stacionit në Shtërpcë, veç aktiviteteve rutinë dhe atyre të planifikuara, bazuar në planin aktiv “Mbrojta e Pyjeve”, pas disa informacioneve...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.