×
 • Lajme
 • Lajme

  Selimi konfirmon se së bashku me ministren Haradinaj vizitojnë Preshevën

  FrontOnline
  07 Korrik 2020

  Ministri i Drejtësisë Selim Selimi ka konfirmuar se do ta vizitojë Luginën e Preshevës, për të parë nga afër problemet që i preokupojnë banorët atje.

  Madje tha ai se kjo vizitë cilësohet si siguri për ata, duke shtuar se kanë bërë edhe kërkesë për vizitë te autoritet serbe.sin

  “Do të vizitojmë komunën e Preshevës do ta vizitojmë me ministren e Punëve të Jashtme. Besoj shumë shpejt dhe unë do të jem pjesë e delegacionit”.

  “Do të shohim problemet e qytetarëve lidhur me ekonominë, politikën, kulturën bizneset. Kjo do të jetë siguri për qytetarët”, tha ai derisa shtoi se kanë bërë kërkesë të autoritetet serbe.

  Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur
  Nga Rubrika
  Lajme28 Shtator 2023
  Prokuroria Themelore në Pejë, departamenti i krimeve të rënda, ka ngritur aktakuzë kundër dy personave, V.J. dhe B.S., për shkak se kanë...
  Lajme28 Shtator 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se suksesi i Policisë së Kosovës në veri të vendit tash duhet të kapitalizohet edhe...
  Lajme28 Shtator 2023
  Në seancën e rigjykimit të enjten në Gjykatën Themelore në Pejë, Shaban Gogaj tha se për veprën e parë “Vrasje e rëndë”...
  Të tjera
  Lajme28 Shtator 2023
  Pas sulmit të së dielës në Banjskë të Zveçanit, kryeministri Edi Rama ka kërkuar që KFOR-i të marrë nën kontroll veriun e...
  Lifestyle28 Shtator 2023
  Mëlçia është organ shumë “i punësuar” dhe kyç për tretje, por që për shkak të shtimit të futjes së toksineve në organizëm,...
  Lajme28 Shtator 2023
  Grupet parlamentare kanë nisur diskutimet për rezolutën për dënimin e sulmit terrorist ndaj Policisë së Kosovës. Konjufca i ftoi këto grupe që...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryeministri Albin Kurti ka kërkuar sot që Serbia të sanksionet e ndëshkohet ndërkombëtarisht pas ngjarjes së të dielës, ku një grup i...
  Vip28 Shtator 2023
  Arbana Osmani kohët e fundit duket se ka filluar të përgatitet për sezonin e ri të “Big Brother”. Por ky vit do...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryeministri Edi Rama ka dalë ditën e sotme në një konferencë për mediat ku është shprehur se Bashkimi Evropian duhet të dalë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.