×
 • Lajme
 • Lajme

  Selimi: Kam analizuar aktakuzën, ndihem i pafajshëm

  FrontOnline
  11 Nëntor 2020

  Shefit i grupit parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi, është deklaruar i pafajshëm para dhomave të specializuara për aktakuzën e ngritur ndaj tij, raporton Front Online.

  “Unë kam pasur kohë të mjaftueshme që bashkë me avokatin ta analizojmë aktakuzën dhe më lejoni të deklarohem që ndihem i pafajshëm për të gjitha pikat në aktakuzë”, tha ai.

  Gjykatësi Ndërkombëtar, Nicolas Guillou, i kërkoi Selimit të tregoj se a ndihet i pafajshëm apo deklarohet, për shkak të procedurave.

  Me këtë rast Selimi u shpreh se zakonisht i deklaron ato që i ndjej por e përsërisë edhe një herë se deklarohem i pafajshëm në të gjitha pikat e aktakuzës.

  Getinjo për LGBT: Nuk e kam pas mendimin shumë të mirë për ta
  Nga Rubrika
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona të dyshuar për vrasjen e Liridona Murselit. Rastin përFront Online e ka...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Në Gjykatën Themelore të Prizrenit kanë arritur, nën përcjelljen e rreptë të policisë, katër të arrestuarit që dyshohen për pjesëmarrje në grabitjen...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Gjykata Komerciale e ka pezulluar edhe në rivendosje ndërtimin e Rrugës A. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e Gjykatës...
  Të tjera
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blero është shprehur i habitur me një pyetje të marrë nga publiku. Pyetja ishte se kë...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë Edona, Buci dhe Alby janë sqaruar për një çështje mes tyre. Bëhet fjalë për Edonën e cila ishte kthyer me të...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blerando ka shfaqur disa herë që është një djalë punëtor dhe nuk është dembel kur duhet...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë Blerando ka pyetur Edonën se a mundet të përballet me banorët e Big Brother VIP Kosova. Ndër ta ai i përmendi...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Blerando dhe Ganiu mbrëmë kanë debatuar me njëri-tjetrin. Blerando e pyeti se a mendon ai që...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Shqipja ka argumentuar me banorët e tjerë se “thënia ‘në kuadër të lojës’, nuk është asgjë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.