Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Selimi, Cramon-it pas vizitës në Speciale: Ky institucion po vazhdon me rekord të neveritshëm

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  Pas vizitës së Viola Von Cramon në zyrat e Dhomave të Specializuara , dhe deklaratave të saj të bëra, ka reaguar ish-ministri i Jashtëm Petrit Selimi, njëherit shef i Fondacionit të sfidave të Mileniumit.

  Ai ka përmendur raportueses për Kosovën, dënimet e pabaza të shqiptarëve për krime lufte në Kosovë, duke thënë se ky institucion i drejtësisë ndërkombëtare po mban rekord të neveritshëm.

  ”’Ju po thoni që prokurori po ndjek penalisht edhe kriminelët serbë? Sepse deri më tani, në të gjitha gjykatat në Hagë, Prishtinë dhe Beograd, ka dy herë më shumë shqiptarë sesa serbë të dënuar për krime lufte në luftën në Kosovë. Ky institucion duket se vazhdon këtë rekord të neveritshëm”.

  KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Dragan Nedeljkoviq, që mediat serbe po e quajnë “anëtar i Autoritetit të Përkohshëm të komunës së Zveçanit”, ka folur para gazetarëve serbë....
  Lajme30 Maj 2023
  Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është shprehur i shqetësuar për demolimin e veturave të T7 e KOHËS në Zveçan. Njëherësh AGK u...
  Lajme30 Maj 2023
  Për situatën në veri, kryeminstri i Kosovës, Albin Kurti ka biseduar me të dërguarin e posaçëm të Britanisë së Madhe për Ballkanin...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Mediat serbe janë hedhur në sulm ndaj Aleksandër Vuçiç. Në veri të Kosovës tensionet janë rritur ndjeshëm dhe frika e konfliktit të...
  Lajme30 Maj 2023
  Kongresisti amerikan, Ritchie Torres ka reaguar sot rreth zhvillimeve të fundit në veri dhe lëndimit të 25 pjesëtarëve të KFOR-it në Zveçan...
  Lajme30 Maj 2023
  Kryetari i komunës së Zveçanit, Ilir Peci, ka bërë të ditur se ai sot s’ka dalur në zyrën qendrore të kësaj komune....
  Lajme30 Maj 2023
  Dhjetëra protestues janë mbledhur në Zveçan. Rrugët janë të mbushura me gjësende të cilat u hodhën një ditë më parë nga protestuesit....
  Lajme29 Maj 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu thotë se bandat e organizuara kriminale serbe të cilat udhëhiqen nga Vuçiq nuk do të tolerohen. Ajo...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, ka mbetur i bllokuar brenda objektit të komunës. Sipas burimeve të Klankosova.tv Hetemi është duke u ruajtur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.