Kronika

Sekuestrohen mbi 27 kilogramë narkotikë në Mramor

Sekuestrohen mbi 27 kilogramë narkotikë në Mramor
08:51 | 10 Gusht 2022

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshimtë në Mramor, pasi që në veturën e tij janë gjetur dhe sekuestruar 27 kilogramë e 600 gramë substancë e dyshuar narkotike.

Substanca dyshohet të jetë e llojit marihuanë.

Po ashtu në këtë rast është sekuestruar edhe një veturë me targa vendore, 60 euro dhe 320 dinarë (para të Serbisë).

Fsh. Mramor, Prishtinë (NN) 09.08.2022 – 12:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar pasi që në veturën e ti janë gjetur dhe sekuestruar 27 kg e 600 gram substancë,  dyshohet të jetë narkotike e llojit marihuanë, po ashtu është sekuestruar edhe një veturë me targa vendore, 60 € dhe 320 dinar (para të Serbisë). Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të  cilit i dyshuari është dërguar në mbajtje”.

Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500

Të tjera