×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Sekuestrohen katër armë zjarri, tri prej tyre u përdorën dhe ekspozuan në rrjete sociale

  FrontOnline
  26 Shtator 2023

  Policia e Rajonit të Prishtinës, respektivisht hetuesit e stacionit  policor, Veriu dje kanë sekuestruar  katër armë zjarri, tri nga të cilat personat e dyshuar i kanë përdorë dhe  ekspozuar në rrjete sociale, ndërsa një është sekuestruar në shkollë.

  Operacioni i parë policor është ndërmarrë në koordinim me prokurorin e shtetit ku pas identifikimit të lokacioneve  dhe personave të dyshuar, kanë shoqëruar në polici 5 personat të cilët kishin postuar në rrjete sociale fotografi dhe video duke shtënë me armë zjarri.

  Pas përfundimit të të gjitha procedurave të nevojshme policore ndaj personave të dyshuar përveç rastit shkaktim i rrezikut të përgjithshëm është  iniciuar rast për posedim të paautorizuar  dhe  përdorim të armës.

  Ndërsa sekuestrimi i dytë i një arme me gas (pa municion), është bërë në një shkollë, ku është arrestuar një person.

  Personi i dyshuar (i mitur), pas intervistimit me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje./Front Online

  “Strategjitë t’i lënë përjashta, ta shijojnë këtë eksperiencë të paharrueshme”, u thotë Bruno banorëve të rinj
  Nga Rubrika
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja Vjosa Osmani është takuar me kryeministren e Danimarkës, Mette Frederiksen, me të cilën tha se foli edhe për zhvillimet e fundit...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  I ngarkuari me punë ne Ambasadën e Kosovës në Senegal, Sami Halili, ka njoftuar sot se Ministrja e Punëve të Jashtme të...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Grupi Parlamentar i AAK-së ka mbajtur konferencë për medie ku ka kritikuar Qeverinë për planifikim jo të duhur të buxhetit për vitin...
  Të tjera
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Fluturimet në aeroportin e dytë më të madh të Gjermanisë janë anuluar deri në mesditë. Dëbora e madhe përmbyti kryeqytetin e Bavarisë...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Gjykata Themelore në Prishtinë ka ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji të dyshuarit E.B,  i cili dyshohet se therri për...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Liridona Ademaj, 33-vjeçarja që u vra mbrëmjen e 29 nëntorit, është varrosur dje në varrezat e fshatit Cërmjan. Në ceremoninë e varrimit...
  Ekonomi02 Dhjetor 2023
  Analistë politik në vend thonë se Kosova rrezikon t’i humb mbi 500 milionë euro fonde nga BE-ja nëse nuk largohen gjatë këtij...
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Ukraina së shpejti do të rihapë aeroportin ndërkombëtar të Kievit. Lajmi u bë me dije nga shefi i shtabit, të presidentit Volodymir...
  Sport02 Dhjetor 2023
  Sot (e shtunë) do të hidhet shorti për grupet e Kampionatit Evropian 2024 që do të mbahet në Gjermani. Përveç Gjermanisë nikoqire,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.