×
 • Lajme
 • Lajme

  Sekretari Pompeo e uron Hotin për formimin e qeverisë në mënyrë paqësore

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka pranuar telegram urimi nga Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo.

  Hoti ka shkruar në Twitter se Sekretari Pompeo e ka uruar për formimin paqësor të qeverisë së re.

  “Departamenti amerikan i shtetit dhe Sekretari i shtetit, Mike Pompeo më ka uruar sot për procesin demokratik dhe paqësor të formimi të qeverisë. Ne jemi të përkushtuar për të punuar së bashku dhe jemi shumë falënderues për mbështetjen e parezervë në normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë, e përqëndruar në njohje reciproke”, ka shkruar Hoti në Twitter.

  Administrata e Presidentit Trump me Emisarin Special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i kanë ftuar Kosovën dhe Serbinë në Ëashington më 27 qershor në një takim të përbashkët.

  Në këtë takim, delegacionin kosovar do ta përfaqësojnë, kryeministri Avdullah Hoti dhe Presidenti Hashim Thaçi.

  Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur
  Nga Rubrika
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Partnerët e listës “Beteja politike e shqiptarëve vazhdon – Shaip Kamberi”, kanë zhvilluar sot një takim në Prishtinë me kryeministrin Albin Kurti,...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  residentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me presidenten Nataša Pirc Musar, gjatë konferencës “COP28”. Osmanika thënë se në këtë takim kanë...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Deputeti në parlamentin suedez, Magnus Jakobsson, ka vizituar lokalin “Lejos Cafe” që është hapur për Liridona Ademajn. Jakobsson theksoi se Liridonën do...
  Të tjera
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Pjesëtarët e Njësisë Speciale Intervenuese, janë duke kryer përsëri bastije në argjendarinë në Prishtinë, pronari i së cilës u arrestuar ditë më...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Në vitin 1999 ka ndërhyrë për t’i dhënë fund luftës në Kosovë. Për 78 ditë me radhë, NATO-ja ka bombarduar caqet e...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur fshatin ne Zues të Shkodrës, ku një makinë është përplasur me shtyllën elektrike duke lënë të...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një grua shtatzënë ka vdekur, katër persona janë lënduar dhe nëntë janë të zhdukur pas një tërmet të fuqishëm që goditi Filipinet....
  Vip03 Dhjetor 2023
  Blero u ka treguar Blerandos dhe Ardit se si e ka punuar këngën N.U.N. Ai tha se tekstin e kësaj kënge e...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Është therur me thikë një person në zonën e quajtur “Kodra e Priftit” në Tiranë. Bëhet e ditur se personi i therur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.