[wp-story]

Lajme

Sejdiu-deputetëve: Paloni katallogat dhe shpërbëjeni Kuvendin

Sejdiu-deputetëve: Paloni katallogat dhe shpërbëjeni Kuvendin
12:36 | 27 Nëntor 2020

Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës kanë dështuar të miratohen 35 pika të mbetura nga 27 seancat e kaluara, të cilat kishin dështuar të miratoheshin si rezultat i mungesës së vendimmarrjes.

Edhe në këtë seancë 31 pika kanë dështuar të miratohen si rezultat i mungesës së kuorumit ani pse në sallë pati pjesëmarrje të mjaftueshme të deputetëve, mirëpo jo të gjithë morën pjesë në votim.

Ndaj kësaj ka reaguar ish-deputeti Dardan Sejdiu në një postim në “Facebook”.

“Paloni katallogat, shpërbejeni kuvendin dhe shkoni ne zgjedhje!”, ka shkruar ai./FrontOnline/

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera