×
 • Lajme
 • Lajme

  “S’e njoh Glaukun kështu”, Donika Kadaj tregon pse u befasua nga Konjufca

  FrontOnline
  17 Nëntor 2021

  Opinionistja Donika Kadaj-Bujupi thotë se është befasuar nga diskursi i Glauk Konjufcës, kryetar i Kuvendit të Kosovës. Konjufca gjatë fushatës zgjedhore e akuzoi Qëndron Kastratin për mbyllje të shkollave.

  “Qëndroni ka paguar një kosto për vendimet jopopuliste por që kjo në sytë e të gjithë atyre që ja duan në të mirën, jo veç Kamenicës, por edhe Kosovës, e ngrit, pavarësisht që e ka humb ndoshta një betejë. Mendoj se me vullnetin dhe guximin që e ka treguar ka me fituar në të ardhmen një luftë më të madhe. Ka qenë një rast kur kanë qenë të gjithë kundër tij”, tha Kadaj-Bujupi në emisionin Pressing në T7.

  “Glauku po më befason me diskurisin se s’e njoh Glaukun kështu por nganjëherë fushatat e nxjerrin anën më të keqe të njerëzve sepse ne jemi të gjithë politikanë dhe e dijmë që na ndodh nganjëherë”, tha ajo.

  “Ka qenë e çuditshme me fitu pasi ka qenë një makineri kundër tij. Mendoj se më së shumti ka humbur Kamenica në rend të parë. Mirë që zgjedhjet janë cikël dhe do të ketë raste të tjera dhe bëhet krahasimi ndërmjet qeverisjes reformatore i cili Kamenicën e ka sjell në hartë për shkak të punëve të tij të mira”, theksoi Kadaj-Bujupi.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme19 Korrik 2024
  Sot në Kosovë do të mbizotërojë mot me diell dhe pjesërisht i vranët, ku nuk mungon mundësia për reshje shiu dhe shkarkime...
  Lajme18 Korrik 2024
  Franca nuk dëshiron konfrontime të reja në veri e të cilat mund të lindin lidhur me çështjen e hapjes së urës së...
  Lajme18 Korrik 2024
  Aviacioni i SHBA-së nga Komanda Rajonale në Lindje e Forcave Kosovare të udhëhequr nga NATO ka ndihmuar sot Departamentin e Zjarrfikësve të...
  Të tjera
  Lajme18 Korrik 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka marrë pjesë në hapjen e Seminarit të 17-të të Mësimdhënësve të Mërgatës. Zyra e Kryeministrit ka...
  Sport18 Korrik 2024
  Llapi është mposhtur në “Zahir Pajaziti” edhe në ndeshjen kthyese nga Wisla Krakowa në kuadër të kualifikimeve për Europa League. Pjesa e...
  Lajme18 Korrik 2024
  Artan Hajrizi vëllai i Faton Hajrizit i cili po dyshohet për vrasjen e një polici në Serbi, ka treguar se si vëllai...
  Lajme18 Korrik 2024
  Arbër Rexhaj, deputet i VV-së, ka thënë se i dyshuari për vrasjen e një polici serb në Serbi, është kriminel që ka...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Një familje e cila raportohet të jetë nga Maqedonia e Veriut, ka pësuar aksident të tmerrshëm në afërsi të Leskovcit ndërsa po...
  Lajme18 Korrik 2024
  Autoritetet në Serbi kanë nisur sot në orën 19:00 kërkimet edhe me helikopterë mbi zonën ku ndodhi vrasja e mbrëmshme e policit....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.