Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Scholz në Samitin për Demokraci: Jemi me Ukrainën dhe do të jemi për sa të ketë nevojë

  FrontOnline
  29 Mars 2023

  Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, duke folur në Samitin për Demokraci ka thënë se ata qëndrojnë për liri dhe demokraci.

  “Ripërsëris angazhimin tonë për vazhdimin e angazhimit tonë për forcimin e institucioneve, rendit dhe ligjit dhe qeverisjes së mirë”, është shprehur Scholz, duke falënderuar presidentin amerikan Joe Biden për angazhimin e tij të shquar.

  Ai në fjalën e tij ka përmendur se pushtimi i Ukrainës nga ana e Rusisë ka bërë që bota demokratike të mendoj më tepër për kërcënimet që i qasen.

  “Do të jemi gjithmonë me njerëzit anembanë botës të cilët luftojnë për liri dhe të drejta. Jemi dhe do të jemi me Ukrainën për sa të ketë nevojë”, ka shtuar Scholz.

  Nesër në këto zona nuk do të ketë rrymë deri në 5 orë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Pesë persona kanë mbetur të lënduar në aksidentin afër Grupçinit në Tetovë, thonë për “Makfax” nga MPB. Nga informacionet e para mësohet...
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Një deputet ukrainas ka treguar se si politikanët u strehuan menjëherë nën tokë gjatë një sulmi rus në Kiev në orët e...
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian po e hartojnë një kod vullnetar të sjelljes për inteligjencën artificiale, tha të mërkurën...
  Të tjera
  Lajme31 Maj 2023
  Tensionet në Veri të Kosovës kanë nxitur reagime të shumta të ndërkombëtarëve por edhe në rajon. Së fundmi ka reaguar dhe ish...
  Lajme31 Maj 2023
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, në rrjetin social "Facebook",  ka shpërndarë disa fotografi nga takimi me liderët  e shteteve anëtare të Komunitetit...
  Lajme31 Maj 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë për rrjetin amerikan CNN, se, pala serbe i ka zbatuar të gjitha obligimet ndërkombëtare që...
  Lajme31 Maj 2023
  Rreth 100 serbë janë mbledhur në mbrëmjen e së mërkurës në Zveçan, në afërsi të ndërtesës komunale, ku është duke u protestuar...
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Pesë persona kanë mbetur të lënduar në aksidentin afër Grupçinit në Tetovë, thonë për “Makfax” nga MPB. Nga informacionet e para mësohet...
  Lajme31 Maj 2023
  Komandanti i KFOR-it, Angelo Michelle Ristuccia, ka deklaruar se po të mos ndërhynte KFOR’i në veri, “tani do të ishim duke mbajtur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.