×
 • Auto
 • Auto

  Samsungu paralajmëron një tjetër telefon të veçantë

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Samsungu mund të ketë filluar të punojë në një telefon tjetër fleksibil pas Galaxy Fold. Tashmë ka pasur thashetheme se kompania e Koresë së Jugut po e planifikon një telefon që paloset vertikalisht në vend se horizontalisht, gjë që për nga funksionaliteti do ta afrojë me modelet e palosshme nga e kaluara, raporton Neowin.

  Samsungu tani e ka publikuar një video teaser, i cili e paraqet formatin e ri, por tani për tani nuk ka asnjë informacion nëse dhe kur do të zbatohet kjo ide në ndonjë produkt konkret.

  Videoja e paraqet telefonin i cili paloset vertikalisht si dhe mënyrat se si interfejsi i përdoruesit përshtatet me këtë format shkruan Koha Ditore. Është shfaqur përmbajtja e cila shihet përmes kamerës në gjysmën e sipërme, ndërsa në gjysmën e poshtme janë kontrollet për kamerën.

  Kompania nuk ka publikuar më shumë detaje në lidhje me këtë format. Telefonat e palosshëm dhe me dy ekrane janë ende në fazat e tyre të hershme të zhvillimit dhe kompanitë janë ende duke i hulumtuar zgjidhjet më të mira që mund të zbatohen në kuadër të përdorimit të kësaj teknologjie./Front Online/

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, vendet që do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Auto01 Dhjetor 2023
  Tesla zbuloi të enjten çmimet për veturën elektrik Cybertruck, duke filluar nga 60,990 dollarë për variantin me kosto më të ulët, mbi...
  Auto30 Nëntor 2023
  Kreu i Stellantis, Carlos Tavares, thotë se koncerni i madh është gati të rregullojë strategjinë e tij elektrike bazuar në rezultatet e...
  Auto29 Nëntor 2023
  Kamionçina e shumëpritur e Tesla-s, Cybertruck pritet të bëjë debutimin zyrtar të enjten më 30 nëntor. Në këtë event, prodhuesi amerikan i...
  Të tjera
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Granit Plava është personi që është arrestuar së bashku me Naim Murselin, të dy si të dyshuar për planifikimin dhe vrasjen e...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është duke hetuar çështjet që ndërlidhen me kufizimin e komunikimeve për të akuzuarit pranë Gjykatës...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se dy persona janë arrestuar në lidhje me vrasjen e Liridona Murselit. Sipas raportimeve, Naim Murseli dyshohet...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona për rastin e vrasjes së Liridona Murselit, vrasje kjo e cila tronditi vendin më 29...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Burime të “Indeksonline” bëjnë të ditur se autori i vrasjes së Liridona Murselit dyshohet të jetë Granit Plava. Ai është prangosur nga...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se dy persona janë arrestuar në lidhje me vrasjen e Liridona Murselit. Nacionale ka marrë vesh nga...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.