Auto

Samsungu paralajmëron një tjetër telefon të veçantë

Samsungu paralajmëron një tjetër telefon të veçantë
15:57 | 04 Nëntor 2019

Samsungu mund të ketë filluar të punojë në një telefon tjetër fleksibil pas Galaxy Fold. Tashmë ka pasur thashetheme se kompania e Koresë së Jugut po e planifikon një telefon që paloset vertikalisht në vend se horizontalisht, gjë që për nga funksionaliteti do ta afrojë me modelet e palosshme nga e kaluara, raporton Neowin.

Samsungu tani e ka publikuar një video teaser, i cili e paraqet formatin e ri, por tani për tani nuk ka asnjë informacion nëse dhe kur do të zbatohet kjo ide në ndonjë produkt konkret.

Videoja e paraqet telefonin i cili paloset vertikalisht si dhe mënyrat se si interfejsi i përdoruesit përshtatet me këtë format shkruan Koha Ditore. Është shfaqur përmbajtja e cila shihet përmes kamerës në gjysmën e sipërme, ndërsa në gjysmën e poshtme janë kontrollet për kamerën.

Kompania nuk ka publikuar më shumë detaje në lidhje me këtë format. Telefonat e palosshëm dhe me dy ekrane janë ende në fazat e tyre të hershme të zhvillimit dhe kompanitë janë ende duke i hulumtuar zgjidhjet më të mira që mund të zbatohen në kuadër të përdorimit të kësaj teknologjie./Front Online/

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera