×
 • Sport
 • Sport

  Salihi e konsideroi të rikuperuar, por Broja nuk fluturon për në Shqipëri dhe mbetet jashtë kombëtares

  FrontOnline
  13 Nëntor 2021

  Armando Broja nuk ka fluturuar për në Shqipëri së bashku me pjesën tjetër të kuqezinjve të cilët do të vazhdojnë përgatitjet për ndeshjen e së hënës ndaj Andorrës në shtëpi.

  Sulmuesi i Southhampton, megjithëse luftoi me kohën për t’u rikuperuar pas një dëmtimi në kavilje, duket se nuk ia ka dalë të jetë i gatshëm fizikisht.

  Edhe në ndeshjen e djeshme ndaj Anglisë, sulmuesi përfundoi në tribunë dhe nuk ishte as në stol, pavarësisht se para sfidës ndihmësi i trajnerit Edy Reja, Hamdi Salihi, theksoi se 20-vjeçari ishte mirë dhe se ishte lënë jashtë vetëm në respekt të lojtarëve të tjerë që ishin stërvitur gjithë javën.

  Gjithsesi, duke parë se përballë do të jetë një kundërshtar modest si Andorra, duket se është menduar që Broja të jetë pa angazhime dhe të arrijë formën maksimale nëpërmjet stërvitjes për impenjimet që do të ketë me klubin në Premier League./SS/

  KEDS vendos 17 trafo të reja në daljen e Ponoshecit të Gjakovës
  Nga Rubrika
  Sport20 Korrik 2024
  Skuadra e Juventusit është nisur për në Gjermani ku do të përgatitet për sezonin e ri 2024/25. Në listën e trajnerit Thiago...
  Sport20 Korrik 2024
  Në ceremoninë e hapjes, Nora dhe vëllai i saj, Akil Gjakova, do të mbajnë flamurin e vendit të tyre, të dorëzuar nga...
  Sport20 Korrik 2024
  Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, shprehet i emocionuar për sfidën ndaj Real Madridit në Superkupën e Evropës, e cila do të...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.