Lajme

Sa persona kanë vdekur në Kamenicë deri më tash nga Covid-19?

Sa persona kanë vdekur në Kamenicë deri më tash nga Covid-19?
20:23 | 14 Janar 2022

82 persona kanë humbur jetën nga Covid-19 në komunën e Kamenicës, që nga shpërthimi i pandemisë në vendin tonë në mars të vitit 2020.

Ndërkohë që nga fillimi i pandemisë, 2454 qytetarë të kësaj komune janë infektuar, derisa 2365 mposhtën sëmundjen.

Aktualisht në gjithë komunën janë 7 raste aktive me Covid-19.

“Ju lutem respektoni rregullat e Institutit. Ruani veten dhe të tjerët! Vaksinohuni!”, bëhet thirrje nga kjo komunë.

Pandemia në Kosovë shpërtheu në mars të vitit 2020.

Njoftimi i plotë:

Një rast pozitiv me COVID-19 në Komunën e Kamenicës

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se sot në Komunën e Kamenicës, një person ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Bilanci në komunën tonë:

*2454 të infektuar,

*2365 të shëruar,

*82 të vdekur,

*7 raste pozitive.

Ju lutem respektoni rregullat e Institutit.

Ruani veten dhe të tjerët!

Vaksinohuni!

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera