×
 • Lajme
 • Lajme

  Sa është numri i rasteve aktive në Kosovë pas 129 rasteve të reja me koronavirus?

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Nga 385 mostra të testuara, dje janë konfirmuar edhe 129 raste pozitive me koronavirus në Kosovë, duke e çuar në 1 mijë e 615 numrin e përgjithshëm të të prekurve.

  Nga kjo shifër e përgjithshme, 963 persona janë shëruar, kurse 33 të tjerë kanë ndërruar jetë.

  Lexo Edhe:
  Ky është mesazhi që e sjell Lajçak në Kosovë
  Numri i personave të testuar për COVID-19 në Kosovë që nga fillimi i pandemisë është 18 mijë e 915.

  Sipas tabelës së siguruar nga Gazeta Sinjali, në Kosovë tani janë edhe 619 raste aktive me COVID-19.

  Nga të gjitha komunat me raste pozitive të konfirmuara me koronavirus, e para për nga numri i të infektuarve prin Vushtrria, pastaj Prishtina, i cili pason me Prizrenin dhe në vendin e katërt Ferizajn.

  Më poshtë gjeni statistikat për të gjitha komunat e Kosovës.

  Po vjen “Cyber ZERO” eventi që jep përgjigje për çdo lloj kërcënimi online
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka ritheksuar faktin sesi akoma nuk ka pasoja për Beogradin edhe pas ngjarjes së 24 shtatorit, në Banjskë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Olaf Sholz, kancelari i Gjermanisë ka folur për gjendjen në veri të Kosovës, gjatë një konference të përbashkët shtypi bashkë me kryeministrin...
  Lajme04 Tetor 2023
  Disa ditë pas përplasjes me armë, jeta ka rinisur mes autoblindave dhe forcave të shumta speciale. Banorët i shmangen çdo lloj kontakti...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.